Вернуться   МУЗПРОСВЕТ > ОСНОВНОЙ РАЗДЕЛ > Отчёты

Важная информация

Отчёты Репортажи с различных культурных мероприятий

Ответ
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 25.04.2007, 21:11  
[16.04.07] Київська Русь In Rock чи князь Ігор повертається (рок-опера “Полуденна ніч”). Київ
Виталий 25.04.2007, 21:11

З чим асоціюється у сучасного українця князь Ігор? Звичайно, з «Плачем Ярославни» зі шкільної програми по літературі. Іноді – з оперою Бородіна та «половецькими танцями» з мобільних телефонів. А якщо уявити, що ви слухаєте, як Ярославна плаче блюзом та боса-новою, а половці грають інтермедії в стилі орків з комп'ютерних ігор? Чи ви думаєте, що київський князь не може заспівати про долю «землі Руської» metal-ballad із симфонічним квартетом?

Впевнитись, що таке реально, можна було на презентації рок-опери “Полуденна ніч”, яка відбулась 16-го квітня 2007 року в Молодому театрі за підтримки Українського Професійного Банку.

«Полуденна ніч» – нова українська рок-опера за мотивами «Слова о полку Ігоревім», пам'ятника давньоруської літератури XII ст., створена гуртом ГРАВЛИКИ Supersonics та видана лейблом Vesna music.

Ідея проекту, автором якої є Віталій Хало, визрівала більше трьох років. Від пісень “на тему” музиканти прийшли до написання повноцінної рок-опери про Київську Русь та сучасну Україну.
Виявилось, що давня Русь не така вже й давня - з архаїки в “Полуденній ночі” збережені тільки слова «від автора», зіграні оригінальною мовою «Слова». Все інше зроблено в суто сучасних стилях та манерах. З драматичних діалогів, розіграних акторами київських театрів, складено справжній авантюрний серіал, який органічно переплетено з музикою. Рок-балади, метал, панк, етно, боса-нова, блюз і багато інших жанрів сучасної непопсової музики використано, щоб найкраще підкреслити події захоплюючого сюжету.

У фокусі уваги – відчуття та емоції людей, що жили в той час. Але герої «Полуденної ночі» говорять цілком сучасною українською мовою. І як сучасні українці, вони займаються політикою та інтригують, кохають та ненавидять, радуються та страждають, іноді пафосно, а іноді кумедно.

Презентацію рок-опери було побудовано в модній зараз віртуальній манері. Акторські діалоги в цілковитій темряві, проекції абстрактних візерунків та образів в давньоруському стилі, над якими працював анімаційний режисер Анатолій Лавренішин – все це створило ефект повного занурення в події сюжету, залишаючи при цьому місце для власної уяви. І звичайно – рок-драйв на додачу. Музичні теми виконувались ГРАВЛИКАМИ Supersonics живцем, що надало необхідної енергетики події.

На презентації проекту було помічено багато цікавих творчих особистостей, серед яких були, зокрема, гурт С.К.А.Й., кінорежисер Тарас Ткаченко та багато інших.

В цілому, презентація рок-опери “Полуденна ніч”, може в повній мірі претендувати на звання визначної події як в українському сучасному мистецтві, так і у вітчизняному шоубізі. Це саме той випадок, коли ці дві сфери все-таки поєдналися. І дуже вдало! Дехто з критиків навіть встиг порівняти це дійство з сенсаційним шоу росіянина Андрія Бартенєва, додавши до назви «перформанс» епітет «музичний». Отже, яскравий «музичний перформанс» вже увірвався до культурного життя України. Чи дійсно він є сенсацією, яка може розбурхати почуття естетів, чи це просто нова форма самовираження її авторів – судити Вам. Власна думка – завжди найкращий критерій.
????????/?????? (1)
Ответить с цитированием
Ответ

Закладки

Метки
гравлики supersonics

Опции темы
Опции просмотра
Комбинированный вид Комбинированный вид

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.
Быстрый переход

Похожие темы
Тема Автор Категории Ответы Последнее сообщение
Bosh Family Rock Party. Київ [09.12.08] wantala Архив 0 03.12.2008 14:04
Руслана стала голосом однієї з найпопулярніших компютерних ігор в світі Black Coffee Новости 21 30.04.2008 12:39
ЭНЕИДА (Рок-опера. Иван Котляревский) [УТДиМК, Симферополь, 2005] Minardil Отчёты 4 02.01.2007 20:05
Рок-Опера Shamanja Стили музыки 25 30.10.2006 21:25
Тригрошова опера (Спектакль под музыку the BEATLES) [КМА ім. Чайковського, Київ, 2004] wantala Отчёты 0 14.04.2006 12:38